Szambo Jedno- Czy Dwukomorowe – Jak Dokonać Właściwego Wyboru Na Podstawie Swoich Potrzeb I Wymagań?

Szambo jedno- czy dwukomorowe wybrać? Z tego rodzaju wątpliwościami spotyka się wielu inwestorów, którzy planują montaż zbiornika na swojej działce. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy między innymi czym charakteryzują się oba rozwiązania, jakie są ich zalety i od czego zależy to, na jaką opcję warto się zdecydować.

Kiedy warto zdecydować się na szambo betonowe?

Nie wszystkie obiekty mają możliwość podłączenia do systemu kanalizacyjnego. W takiej sytuacji bardzo często optymalnym wyborem jest montaż szamba betonowego. Decydując się na takie rozwiązanie, warto jednak przemyśleć, który rodzaj szamba będzie najbardziej odpowiedni. Szczególnie ważna jest odpowiedź na pytanie o to, jakie szambo wybrać: jednokomorowe czy dwukomorowe.

Czym charakteryzuje się szambo jednokomorowe?

Aby przekonać się, które rozwiązanie jest lepsze: szambo jednokomorowe czy dwukomorowe, warto zapoznać się z charakterystyką każdego z nich. Szambo jednokomorowe posiada, jak sama nazwa wskazuje, wyłącznie jedną komorę oraz komin rewizyjny. Zazwyczaj jest to rozwiązanie mniejsze i tańsze niż szambo dwukomorowe.

Szambo dwukomorowe – jak działa ten system?

Rozważając, na co się zdecydować: szambo jedno- czy dwukomorowe, trzeba uzmysłowić sobie to, czym dokładnie jest drugie z tych rozwiązań. Szambo dwukomorowe, określane również jako przelewowe, znacząco różni się pod względem budowy od zbiorników jednokomorowych. System ten składa się z dwóch komór, dwóch kominów rewizyjnych oraz przegrody przelewowej. Ma ona za zadanie hamować grube ścieki i zapobiegać ich przedostawaniu się do zbiornika ze ściekami w formie płynnej. Do komory z płynnymi ściekami aplikuje się specjalną florę bakteryjną w postaci tabletek bądź płynu – przyczynia się ona do oczyszczania zawartości komory, a otrzymana w ten sposób woda może zostać odprowadzona do gruntu metodą drenażu.

Kiedy szambo dwukomorowe może się sprawdzić? Podstawową zaletą tego rozwiązania są niższe koszty eksploatacji, które są związane z rzadszą potrzebą opróżniania zbiorników przez wóz asenizacyjny. Warto zwrócić uwagę również na to, że szamba dwukomorowe posiadają dwa kominy rewizyjne umożliwiające niezależne przedostanie się do każdej z komór.

Betonowe szambo jednokomorowe czy dwukomorowe – które wybrać?

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie dylematu: szambo jednokomorowe czy dwukomorowe? Podobnie jak w wielu innych obszarach życia, tak i w tym przypadku prawidłowa odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli posiadasz małą posesję lub działkę położoną na podmokłym terenie bądź terenie, na którym nie można odprowadzać wody do gleby, to lepiej w naszej sytuacji sprawdzi się szambo jednokomorowe. Natomiast właściciele większych działek znajdujących się na suchym i chłonnym gruncie, którzy mogą legalnie prowadzić drenaż oczyszczonych ścieków do gleby, powinni zdecydować się na szambo dwukomorowe, zapewniające niższy koszt eksploatacji.

Wysokiej jakości szamba betonowe jednokomorowe i dwukomorowe

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na szambo jedno- czy dwukomorowe, należy zadbać o to, aby było ono solidne, szczelne i odporne na szkodliwe działanie warunków zewnętrznych. Jako doświadczony producent szamb betonowych Kamal-Bet proponujemy nowoczesne rozwiązania z obu segmentów. Można u nas zamówić takie produkty jak m.in.:

  • zbiorniki jednokomorowe monolityczne,
  • zbiorniki jednokomorowe łączone,
  • zbiorniki dwukomorowe monolityczne,
  • zbiorniki dwukomorowe łączone.

Proponujemy szamba o różnych wymiarach i pojemnościach, dzięki czemu każdy znajdzie u nas odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Warto podkreślić, że gwarantujemy transport do dowolnej miejscowości w kraju, pięcioletnią gwarancję, a także darmowy, profesjonalny montaż wybranego zbiornika. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasi specjaliści pomagają dokonać optymalnego wyboru szamba do indywidualnych wymagań klienta.

Zapraszamy do kontaktu.

POTRZEBUJESZ POMOCY?
ZOSTAW NUMER - ODDZWONIMY!

tel


    Podanie danych w powyższym formularzu jest całkowicie dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej obsługi Twojego zapytania. Więcej na Czytaj więcej