Jak Dobrać Szambo Do Potrzeb Gospodarstwa Domowego?

Masz wątpliwości, jakie szambo dla 4-osobowej rodziny będzie wystarczające? Jest to element infrastruktury niezmiernie ważny dla każdego domu, które ze względu na brak dostępu do kanalizacji miejskiej wymaga alternatywnego rozwiązania. Odpowiednia wielkość szamba pozwala zapewnić prawidłowy standard higieny, ale i komfort oraz bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom. Jakie szambo będzie wystarczające na 4 osoby? Szukaj zbiorników o wielkości od 10 do 14 metrów sześciennych – uwzględnij jednak też inne parametry, ponieważ dokładna pojemność szamba będzie zależała między innymi od realnego, średniego zużycia wody w Twoim domu. Dowiedz się, jak precyzyjnie dobrać szambo do potrzeb gospodarstwa domowego.

Jak dobrać szambo do potrzeb swojego domu?

Jakiej wielkości szambo będzie odpowiednie dla 4-osobowej rodziny? Najważniejsze czynniki, które powinny wpłynąć na Twoją decyzję, to:

  • częstotliwość kursów pojazdu asenizacyjnego, czyli pojazdu, który odpowiada za wywóz nieczystości ciekłych z szamb,
  • pojemność pojazdu asenizacyjnego, ponieważ od tego zależeć będzie to, jak często będziecie musieli opróżniać szambo,
  • zapotrzebowanie gospodarstwa domowego, czyli realne zużycie wody w Twoim domu.

Zużycie wody w Twoim domu zawsze będzie szacunkowe – miej to na uwadze i nie decyduj się na mniejszy zbiornik tylko po to, by trochę zaoszczędzić, bo może się okazać, że ta decyzja negatywnie wpłynie na Wasz komfort.

Jakie szambo dla 2-osobowej rodziny?

Jakiej wielkości szambo będzie wystarczające dla 2 osób? Przeciętnej dwuosobowej rodzinie dobrze będzie służył zbiornik o pojemności 5000 litrów, który powinien wystarczyć na około 3 tygodnie – do czasu wywozu nieczystości płynnych. Z naszej oferty możesz więc wybrać szambo betonowe o wielkości od 4 do 9 metrów sześciennych w zależności od tego, jakie jest średnie zużycie wody w Waszym domu.

Jakie szambo dla 3-osobowej rodziny?

Nie wiesz, jakie szambo zamówić dla swojej 3-osobowej rodziny? W takiej sytuacji warto przemyśleć, czy Wasza rodzina w przyszłości się nie powiększy – oczywiście nie zawsze da się to przewidzieć, ale na pewno dobrze to uwzględnić, jeśli macie takie plany. Zwykle jednak nasi klienci decydują się na zbiornik o pojemności od 6 do 12 metrów sześciennych w zależności od tego, jakie mają zapotrzebowanie w swoim gospodarstwie domowym.

Jakie szambo dla 4-osobowej rodziny?

Jak bardzo różni się zbiornik na nieczystości dla 4-osobowej rodziny od rodziny składającej się z 3 osób? Różnica nie jest duża i ponownie ostateczny wybór zależy od rzeczywistego zapotrzebowania rodziny oraz samej działki, na której miałoby się znajdować szambo. Jakie szambo będzie zatem odpowiednie na 4 osoby? Jako producent szamb betonowych rekomendujemy zbiorniki o wielkości od 9 do 14 metrów sześciennych. Weź jednak pod uwagę np. to, czy w Twoim domu króluje szybki prysznic, czy kąpiel w wannie, która generuje większe zużycie wody.

Jakie szambo dla 5-osobowej rodziny?

Wybór jest prostszy, jeśli zastanawiasz się, jakie kupić szambo dla 5-osobowej rodziny. Im więcej osób w gospodarstwie domowym, tym większy powinien być zbiornik, żeby poradzić sobie ze zużyciem wody i żeby nie zmuszać rodziny do częstszego opróżniania szamba, niż jest to konieczne. Dobrym rozwiązaniem będzie więc szambo betonowe o wielkości 14 metrów sześciennych, które nadaje się do domów jednorodzinnych zamieszkiwanych przez od 4 do 6 osób.

Jakie szambo dla 6-osobowej rodziny?

Jakie szambo zamówić dla 6-osobowej rodziny, która mieszka w domu jednorodzinnym? Podobnie jak w przypadku rodziny 5-osobowej najlepszym wyborem będzie zbiornik o wielkości 14 metrów sześciennych – szczegółowe wymiary zbiornika zawsze dopasowujemy do powierzchni i kształtu działki, na której znajduje się dom klienta.

Jak wybrać odpowiednie szambo – podsumowanie

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jakie szambo wybrać dla 4-osobowej, czy 3-osobowej rodziny, podejmij decyzję na podstawie realnych danych. Jeśli masz w domu wodomierz, możesz sprawdzić, ile wody zużywacie na co dzień – pamiętaj jednak, że do Twojego szamba trafi nie 100%, a 90% wody w różnej postaci, więc uwzględnij to w swoich obliczeniach. Zastanawiasz się, jakie szambo wystarczy na 3 osoby? Nie wybieraj rozwiązania na styk – nawet średnie zużycie wody w miesiącu może się zmienić, bo zmieni się nawyk jednego z członków rodziny, pojawi się nowy członek rodziny lub regularnie będziecie przyjmować gości. To również warto uwzględnić w swoich szacunkach, wybierając nieco większe szambo niż wynikałoby to z obliczeń.

Nie musisz się też martwić, że nie wiesz, jaka pojemność szamba wystarczy na 4 osoby. W Kamal-Bet podpowiadamy klientom, które zbiorniki betonowe na ścieki sprawdzą się najlepiej w ich sytuacji.

POTRZEBUJESZ POMOCY?
ZOSTAW NUMER - ODDZWONIMY!


    Podanie danych w powyższym formularzu jest całkowicie dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej obsługi Twojego zapytania. Więcej na Czytaj więcej