Jakiej Wielkości Zbiornik Na Deszczówkę Kupić?

Zastanawiasz się, jakiej wielkości zbiornik na deszczówkę kupić? Konstrukcje takie mogą być doskonałym przykładem połączenia ekologii z ekonomią! Posiadanie przyjaznego dla środowiska źródła wody, które jest dodatkowo w pełni darmowe, to ogromna oszczędność. Do tego, by móc z niego korzystać, konieczne będą jednak odpowiednie zbiorniki. Jaki duży zbiornik na deszczówkę będzie dla nas odpowiedni? Podpowiadamy!

Jaka wielkość zbiornika na deszczówkę? Nasze wskazówki

Jeśli stanąłeś przed wyzwaniem zakupu zbiornika na wodę deszczową, to przede wszystkim musisz sprawdzić, jak obliczyć pojemność zbiornika na deszczówkę. Wielkość zbiornika musi być dopasowana bezpośrednio do powierzchni, z jakiej deszczówka będzie zbierana. Jaki przelicznik zastosować? Zazwyczaj przyjmuje się, że na każde 25 metrów kwadratowych powierzchni zbierania deszczówki, zbiornik powinien mieć przynajmniej 1 metr sześcienny wody. Praktyka wskazuje, że w większości przypadków takie założenie jest właściwe, jednak w przypadku braku pewności, najlepiej skonsultować się ze specjalistami przed podjęciem ostatecznej decyzji. Przy samych obliczeniach warto natomiast pamiętać, że korzystając ze wspomnianego przelicznika, należy uwzględniać ogół odwadnianych powierzchni, a nie tylko np. powierzchnię dachu.

Betonowe zbiorniki na deszczówkę – oferta Kamal-Bet

Wiemy już, jaka pojemność zbiornika na deszczówkę może być dla Ciebie odpowiednia. Gdzie jednak kupić takie zbiorniki, które będą nam służyły przez dłuższy czas? Z pomocą przychodzi nam znany w całej Polsce oraz kilku krajach za granicą producent szamb betonowych Kamal-Bet. To firma, która specjalizuje się w tworzeniu najwyższej jakości konstrukcji żelbetowych, które wykorzystuje się na różne sposoby.

Dlaczego warto wybrać akurat zbiornik betonowy na deszczówkę? Takie rozwiązanie jest przede wszystkim ukłonem w stronę naszego środowiska. Możliwość ponownego wykorzystywania zebranej wody ma kluczowe znaczenie w kontekście tego, że od kilku lat zmagamy się z ociepleniem klimatu. Betonowy zbiornik na deszczówkę to również oszczędność pieniędzy – nie musimy płacić za dodatkowe źródło potrzebnej nam wody, gdyż zdążyliśmy już ją zgromadzić w naszym zbiorniku.

Gromadzenie wody deszczowej w betonowym zbiorniku niesie ze sobą wiele zalet. Zbiorniki na deszczówkę mają solidne zbrojenie oraz szczelną konstrukcję, dzięki czemu zebrana woda nie przedostaje się nigdzie indziej. Służące do zbierania deszczówki instalacje wykazują również dużą odporność na czynniki środowiskowe, dzięki czemu można z nich korzystać przez naprawdę długi czas.

Do czego wykorzystuje się deszczówkę? Korzystając z niej, możemy umyć samochód bądź podlać rośliny w ogrodzie; nadaje się ona także do mycia i prania ubrań, gdyż to woda miękka, która nie niszczy w żaden sposób tkanin. Możliwości jest naprawdę wiele – sami możemy zdecydować, co zrobić z uzyskanym zapasem wody!

POTRZEBUJESZ POMOCY?
ZOSTAW NUMER - ODDZWONIMY!


    Podanie danych w powyższym formularzu jest całkowicie dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej obsługi Twojego zapytania. Więcej na Czytaj więcej